MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zaniedbany skwer w pobliżu Nowego Kleparza w Krakowie zrobił się czerwony i... romantyczny. Ale zmiana! To Ogród Krakowianek

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Ogród Krakowianek to krok w dobrą stronę, ale... ciągle brakuje całościowej podejścia do tej okolicy, udrożnienia tu ruchu, poprawy infrastruktury na pętli autobusowej. Dziś to miejsce, z którego kierowcy i pasażerowie chcą jak najszybciej się wydostać.
Ogród Krakowianek to krok w dobrą stronę, ale... ciągle brakuje całościowej podejścia do tej okolicy, udrożnienia tu ruchu, poprawy infrastruktury na pętli autobusowej. Dziś to miejsce, z którego kierowcy i pasażerowie chcą jak najszybciej się wydostać. ZZM/Tomasz Nizioł
Próba świateł, ostatnie szlify i niebawem będziemy mogli skorzystać z Ogrodu Krakowianek, który powstaje przy ul. Prądnickiej, między starą pętlą autobusową, budami z kebabem, a Alejami Trzech Wieszczów. To miejsce ma szansę tchnąć nowe życie i jakość w tę część Krakowa. Czerwony kolor przyciąga uwagę!

To Ogród Krakowianek, w którym poznacie historię polskiej emancypacji i drogę do uzyskania przez Polki praw wyborczych. Wszystko w otoczeniu drzew, zimozielonej laurowiśni i miejsc, gdzie można odpocząć. Przyda się oczekującym na autobus, czy chcącym złapać oddech w tym pełnym zgiełku rejonie Krakowa.

"W ogrodzie posadzonych zostanie kilka tysięcy kwiatów, krzewów, pnączy i cebul oraz 100 drzew. Pojawi się ścieżka dydaktyczna pozwalająca zapoznać się z historią emancypacji kobiet w Polsce oraz na świecie. Ogród znajduje się w centrum Krakowa, tuż przy pętli autobusowej, dzięki czemu będzie doskonałym miejscem nie tylko dla spacerowiczów, ale również dla oczekujących na swój autobus!" - pisze Zarząd Zieleni Miejskiej.

To będzie nie tylko zielony zakątek w centrum miasta, ale i ważne miejsce upamiętnienia wydarzenia, jakim było nadanie kobietom w naszym kraju praw wyborczych – 28 listopada 1918 r. Polska jako jeden z pierwszych państw zdecydowała się na nadanie praw wyborczych kobietom.

W przestrzeni ogrodu powstanie ścieżka dydaktyczna, która pozwoli na zapoznanie się z historią emancypacji kobiet w Polsce oraz na świecie, a stworzone tam polany będą idealnym miejscem organizacji różnych wydarzeń kulturalnych. Nowa nawierzchnia, ławki, a na głównej osi komunikacyjnej – plac pamięci. To będzie właśnie punkt opatrzony tablicą z symboliczną datą – 28.11.1918 r.

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski