II liga piłkarzy ręcznych. Ekipa Krakowiaka pokazała klasę

Pawel Panus
Pawel Panus
Krakowiak SG Kraków zaskakuje wysoką formą. Beniaminek rozegrał trzy mecze, w których zdobył pięć punktów.

Orzeł Przeworsk - Krakowiak SG 24:38 (11:22)

Bramki dla Krakowiaka: Cupisz 9, Put 8, Jakubowski 4, Chorąży 3, Dziedzic 3, Bielec 3, Smaga 3, Synowski 2, Miodoński 2, Lubowicki 1.

- Ja i tak jestem niezadowolona, bo w minionej kolejce zremisowaliśmy mecz w __Kielcach, choć prowadziliśmy już różnicą 10 bramek. Dla mnie to była porażka - mówi trenerka Krakowiaka Krzysztofa Petrykowska.

Krakowianie wyciągnęli wnioski i w Przeworsku zagrali skoncentrowani od pierwszej do ostatniej minuty. Orzeł od wielu sezonów prezentuje przeciętny poziom. Opiera grę na wychowankach i gra tej drużyny jest bardzo chaotyczna.

Gospodarze tylko na początku meczu próbowali przeszkadzać ekipie z Krakowa. W 9 min Krakowiak prowadził 5:2 i od tego momentu zaczął powiększać przewagę. Bardzo dobrze grę gości prowadził Put, na skrzydle skuteczny był Cupisz i już do przerwy losy meczu były rozstrzygnięte.

Do tej pory Krakowiak rozgrywał mecze na wyjazdach. W sobotę zagra pierwszy raz u siebie, w hali III LO na osiedlu Wysokim. Rywalem będzie spadkowicz z I ligi - Viret Zawiercie.